Královedvorská zoo otevírá dveře návštěvníkům, láká je na snížené ceny

Dvůr Králové – Jedna z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad letos chystá velké změny. Snížením cen vstupného a rozšířením trasou pro pěší chce ZOO Dvůr Králové přilákat další návštěvníky, a zastavit tak propad návštěvnosti. Plánuje zároveň omezit autosafari, které zavedla před dvěma lety, a úžeji se zaměřovat na Afriku. Návštěvníkům nabídne například nově vybudované lanové centrum nad částí safari či unikátní dřevěnou lávku umožňující dostat se téměř mezi zvířata.

Zoologická zahrada plánuje návštěvníkům představit nová zvířata na trase, která od roku 2010 patřila především automobilům. Safaribus po delší trase a Serengeti expres tak zavezou zájemce na původní okruh. Volné výběhy si budou moci lidé projet i ve vlastním voze, ale už se autem nedostanou do sekce kolem letních výběhů nosorožců a žiraf. Tuto část si až k pavilonu lvů budou moci návštěvníci opět projít pěšky.

Dřevěná lávka se v příštím roce ještě rozšíří

Zvířata budou moci návštěvníci shlédnout i ze speciální 80 metrů dlouhé dřevěné lávky, kterou zoo nechala nákladem dvou milionů korun zbudovat nad největším výběhem. „Lidé se na lávce dostanou mezi zvířata. Budou moci z bezprostřední blízkosti, ve výši očí, sledovat stádo žiraf. Cílem je dát návštěvníkům možnost pohledu na žirafy, antilopy a další zvířata a výběhy shora,“ uvedl šéfzoo Přemysl Rabas. V příštím roce zoo počítá s postavením dalšího ramene lávky k rozšířeným výběhům nosorožců.

Zoo Dvůr KrálovéPro hlavní letní sezonu zoo sníží cenu pro dospělého na 195 korun z loňských 230 korun. Pokud bude chtít návštěvník vidět i část safari, připlatí si 20 korun za jízdu autobusem. Vjezd do safari autem bude zpoplatněn 100 korunami za vůz. Rodinné vstupné klesne asi o pět procent, prohlídka zoo i s projížďkou safaribusem bude pro čtyřčlennou rodinu za 700 korun. Zlevněním celoročních permanentek o 40 procent bude chtít zoo získat i více stálých návštěvníků z okolního regionu.


Zoo chce zároveň naplňovat svůj africký koncept, který jí umožní zaměřit se výhradně na zvířata z Afriky. „Z každé skupiny afrických zvířat bychom chtěli mít v zoo alespoň jednoho zástupce,“ dodal Rabas. Místo dřívějšího výběhu žiraf by měla vzniknout napodobenina africké vesnice s domorodými chýšemi. V jedné slepé uličce u výběhu buvolů chce zoo instalovat trojrozměrný obraz vyvolávající iluzi Viktoriiných vodopádů.    

Související články
  • 223579 » Na lvíčata čeká dvorská zoo stále marně
  • 209275 » Symbolické vstupné přilákalo do dvorské zoo rekordní množství lidí
  • 205796 » Rabas přebírá dvorskou zoo, chce nabídnout širší služby a vrátit se do EAZA
  • 201842 » Zoo Dvůr Králové ztrácí zvířata a dychtivě čeká na nového ředitele

 

Obrazová galerie
  • Safari v ZOO Dvůr Králové
  • Safari ve Dvoře Králové
  • Zoo Dvůr Králové
  • ZOO Dvůr Králové