Na Sychrově byl sraz amerických veteránů

Sychrov - Americké vozy z padesátých, šedesátých nebo sedmdesátých let se představily na Sychrově. Podle jejich majitelů se nejedná o tak drahý koníček, jak by se mohlo zdát. Zámecký park zaplnily desítky legendárních kabrioletů nebo limuzín, téměř v takovém stavu, v jakém kdysi opouštěly továrny. Většina vyrobená po roce 1945.

Pořídit si Cadillac z 60. let je dnes mnohem snazší než třeba před 15 lety. Klasických poválečných „amerik“ je v České republice podle odhadu několik stovek, možná až tisíc.

Video Američtí veteráni na Sychrově
video

Američtí veteráni na Sychrově

Kdo nechce veterána na klíč, nemusí nutně za oceán. Hodně amerických aut se vozí třeba ze Švédska. Třeba Luděk Krejcar se pyšní sedmilitrovým Cadillacem z roku 1966. Vůz v původním stavu jej přišel na 169 tisíc korun.

  • Cadillac
    Cadillac zdroj: ČT24
  • Sraz veteránů na Sychrově
    Sraz veteránů na Sychrově zdroj: ČT24

Problémem nejsou ani náhradní díly. Například čerpadlo posilovače řízení pro Cadillac, dovezené z Kanady, vyjde na 2 500 korun. „Jestliže si vyhlídnete třeba v Americe nějaký auto na internetu, tak vám doporučuji investovat do letenky a letět se na něj podívat,“ uvedl pořadatel Zdeněk Košárek.

Amerických veteránů tak možná bude v příštích letech na Sychrově k vidění ještě více.