Bývalý starosta Jičína Puš se stal šéfem hradecké ODS

Hradec Králové - Občanské demokraty v Královéhradeckém kraji povede bývalý starosta Jičína Martin Puš. Rozhodli o tom delegáti dnešního regionálního sněmu. Puš ve funkci nahradil Zdeňku Horníkovou, která po jmenování viceprezidentkou Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) na post v čele krajské organizace ODS rezignovala.

„Dlouho jsme si hráli s důvěrou voličů, až jsme o ni přišli. Chci s lidmi v ODS i voliči více komunikovat a reagovat na jejich podněty a snažit se je uvádět do praxe,“ řekl dnes zvolený Puš.

Martin Puš byl z funkce starosty Jičína odvolán loni v červnu, na podzim se stal krajským zastupitelem. Od ledna pracuje pracuje pro společnost Revitalizace Kuks. Společnost Revitalizace Kuks založily v roce 2009 hradecký kraj a obec Kuks. Jejím cílem je přilákání turistů a rozvoj obce a areálu v okolí barokního hospitalu Kuks. Společnost například pracuje na projektech obnovy domů bývalé lázeňské kolonády, rekonstrukcí cest, ulic a drobné architektury.


Puš získal 52 hlasů z celkem 90 přítomných. O post předsedy krajské ODS se s ním utkal starosta Trutnova Ivan Adamec. Horníková stála v čele krajské ODS od února 2012, kdy ve funkci vystřídala starostu Trutnova Ivana Adamce, který tehdy na funkci nekandidoval.

Zdeňka Horníková byla do funkce viceprezidentky NKÚ jmenovaná 11. dubna, jako kandidátku do funkce zástupkyně šéfa NKÚ Miloslava Kaly ji zvolila 3. dubna sněmovna. Její zvolení bylo údajně výsledkem dohody mezi vládními občanskými a opozičními sociálními demokraty. Poslankyně ztratila jmenováním do funkce svůj poslanecký mandát, v dolní komoře parlamentu ji nahradil podnikatel z Trutnovska Martin Mečíř.