Policie chytila sedm zlodějů, ukradli věci za dva miliony

Příbram – Policisté rozbili gang lupičů, kteří ve středních Čechách vykrádali obchody, vloupali se také do sklepů a automobilů. Způsobili tak téměř dvoumilionovou škodu. Kriminalisté kvůli vloupání obvinili sedm lidí – čtyři muži skončili za mřížemi, trojici žen vyšetřují na svobodě.

Policisté spojili sedm obviněných s 53 vloupáními, ke kterým došlo od poloviny loňského roku až do letošního dubna v Příbrami, Dobříši, Praze a také na Berounsku a Strakonicku. Nejčastějším cílem skupiny byly obchody, odkud kradla peníze, šperky, platební karty, mobilní telefony a elektroniku, občas také nářadí, nádobí nebo nápoje a také žvýkačky či lízátka. K odvozu lupu také odcizili jedno osobní auto. „Zůstala po nich škoda blížící se ke dvěma milionům korun,“ podotkla policejní mluvčí Monika Schindlová. Několik dalších krádeží se skupině nepodařilo, mluvčí upozornila, že již v minulosti je policisté dvakrát zadrželi.

Ne všechny krádeže, které vyšetřovatelé skupině přičítají, však spáchalo všech sedm obviněných. Nejdramatičtější čin zřejmě spáchal nejstarší člen skupiny samostatně. V dubnu se podle Schindlové při krádeži v příbramském obchodě popral se dvěma členy ochranky. Jednomu zlomil nos a druhého odstrčil tak, že si při pádu zlomil dva prsty na ruce. Oba strážné při šarvátce také pokousal.

Čtyři členové skupiny skončili za mřížemi – dva ve vazbě, dva šli rovnou do vězení. Oba jsou totiž odsouzeni za jiné činy, jeden měl do vězení nastoupit v úterý, druhý v nejbližší době.