V Děčíně hořel sklad s nábytkem

Děčín - V centru Děčína došlo ve čtvrtek večer k rozsáhlému požáru skladu s ratanovým nábytkem. Oheň začal postupně ohrožovat i obyvatele blízkých paneláků. Záchranáři proto museli asi dvě stě lidí z okolního sídliště Staré Město evakuovat. Kolem půlnoci se mohli vrátit domů. Na místě zasahovalo patnáct hasičských jednotek. Požár je už pod kontrolou.

Požár byl oznámen ve čtvrtek krátce po 19:15. V půl osmé už hořela celá střecha skladu, a hasiči tak museli použít speciální hasicí techniku s výškovým ramenem. Požár skladu nábytku byl ale natolik silný, že plameny začaly ohrožovat i obyvatele dvou sousedních panelových domů. Hasiči proto evakuovali zhruba dvě stě lidí.

„K požáru, který zasáhl celou budovu skladu nábytku a ratanového zboží o rozměrech 20 krát 50 metrů, vyjelo postupně patnáct hasičských jednotek a byl vyhlášen třetí stupeň poplachu,“ uvedl mluvčí severočeských hasičů Lukáš Marvan. Na místě zasahovalo také 24 děčínských policistů a strážníci. „Rychlá záchranná služba ošetřila jednu ženu v šokovém stavu,“ sdělila mluvčí děčínských policistů Petra Trypesová. V místě byl dočasně odpojen také plyn a elektřina.

Příčiny požáru a rozsah poškození panelových domů zatím nejsou známy. Stanoví je až vyšetřovatel během dnešního dne.

Video Reportáž Petra Baraňáka
video

Reportáž Petra Baraňáka

/*json*/{"map":{"lat":50.775550104554,"lng":14.183349609375,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.772556,"lng":14.212761,"type":"32","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/