V hradecké nemocnici hořelo, tři lidé se nadýchali kouře

Hradec Králové – V budově neurochirurgie královéhradecké Fakultní nemocnice dopoledne hořelo. Tři lidé se nadýchali kouře, hasiči celkem evakuovali šestnáct lidí včetně čtyř dětí. Zranění lidé patří k personálu nemocnice. Policie se požárem zabývá kvůli podezření, že ho někdo úmyslně založil.

Požár vypukl v místnosti pro návštěvy budovy královéhradecké neurochirurgie. „Požár se podařilo lokalizovat personálu nemocnice před příjezdem hasičů. Podle vyšetřovatele plameny v návštěvním prostoru poškodily nábytek, židle a okenní rámy. Celý prostor byl silně zakouřen,“ popsala mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Tři lidé, kteří se nadýchali zplodin, byli podle ředitele nemocnice Romana Prymuly její zaměstnanci. „Zaměstnanci při likvidaci požáru postupovali velmi aktivně,“ ocenil.

Příčinu požáru hasiči zatím neznají. Podle ředitele nemocnice Romana Prymuly zřejmě šlo o žhářství. „Zahoření, které bylo zřejmě způsobené nějakým pachatelem, určitě není na denním pořádku. Intenzivně se to vyšetřuje a hledá se případný pachatel,“ řekl. Úmyslným založením požáru se zabývá také policie. „Přivolaní kriminalisté zajistili stopy, které tuto verzi s největší pravděpodobností potvrzují,“ uvedla její mluvčí. Případnému žháři podle ní hrozí až osm let vězení.