Jihočeši uspěli. Rallye Český Krumlov změnila trasu

Český Krumlov - Protesty změnily trasu 41. ročníku českokrumlovské rallye. Ta odpoledne odstartovala na jihu Čech. Rychlá auta tentokrát minou místa, kde lidé proti závodu již od podzimu protestovali. Organizátoři rallye považovali protesty za přehnané, přesto ustoupili.

„Když to někomu nevyjde, tak ho mám v obýváku,“ vysvětluje Marcel Eisner, proč proti rallye protestoval. Letos jeho dům v Lužnici na Kaplicku posádky objedou.

Také v Pohorské Vsi místní s protesty uspěli. Rychlostní zkouška začne až za obcí, mezi domy závodníci projedou pomalu. „Byli jsme rozhodnuti, že to přes naši obec vůbec nepojede, ale udělali jsme kompromis,“ říká starosta Jiří Křiklava.

Rallye rozdělila obyvatele i v blízkém Benešově. Nakonec radnice rychlostní zkoušky v okolí povolila, stejně jako zastupitelé v dalších místech Českokrumlovska. „Snažili jsme se vyhovět té vlně a vyhýbat se pokud možno zastavěným oblastem,“ uvedl Jindřich Kunc, vedoucí organizačního týmu rallye.

Roman Kresta: Je to srdcová záležitost

Podle závodníků patří tento podnik k výjimečným. Sedminásobný vítěz Roman Kresta se nejvíc těší právě na rychlostní zkoušky v okolí Malont. „Je to nejtěžší rychlostí zkouška, která se jede velmi rychle po úzké cestě. Je to srdcová záležitost,“ usmívá se Kresta.

Třetí závod českého mistrovství nabídne souboj právě Romana Kresty s lídrem průběžného pořadí seriálu Václavem Pechem. Loňský vicemistr Kresta předchozí dva díly domácího šampionátu vynechal. Letos pořadatelé připravili 170 kilometrů dlouhou trať se 14 rychlostními zkouškami, sedm z nich se jede dnes a dalších sedm v sobotu.

Jaké obce leží na trase rallye, se podívejte zde.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky