Metro v Praze jezdí bez omezení

Praha - Pražský dopravní podnik ve tři hodiny odpoledne obnovil plný provoz metra. Soupravy zastavují ve všech stanicích. Cestujícím se otevřelo i zbývajících osm stanic, kterými metro v posledních dnech pouze projíždělo. Kolem vestibulů ale zůstávají protipovodňové zábrany.

Lidé budou moci nastupovat a vystupovat ve všech stanicích, včetně těch doposud uzavřených. Jde o stanice Malostranská a Staroměstská na trase A, Vltavská a Nádraží Holešovice na lince C, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B a přestupní stanici Florenc. „Oproti původnímu předpokladu jsme toto významné dopravní opatření urychlili,“ uvedl člen krizového štábu Jiří Vávra (TOP 09).

Původní předpoklad totiž byl, že se metro naplno rozjede až v pondělí ráno. „Chceme pomoci Pražanům vracejícím se z víkendu, aby se ulehčilo nedělní dopravní špičce - jak v městské hromadné dopravě, tak v individuální,“ doplnil. Podnik v průběhu odpoledne zruší autobusovou linku XC a tím částečně uvolní komunikace, zejména ulici Argentinskou, V Holešovičkách a Wilsonovu.

Protipovodňové bariéry kolem vstupů do stanic zatím zůstanou stát. Podnik odstranil jen části u vchodů. „Vstupy do stanic budou omezeny tak, abychom v případě potřeby byli schopni v řádu jedné nebo dvou hodin kompletně všechny bariéry znovu dostavět,“ vysvětlil už v sobotu ředitel dopravního podniku Milan Křístek. Prostor pro průchod do stanic metra je tak užší, než jsou cestující zvyklí. Podnik proto nabádá k opatrnosti.