V Jindřichově Hradci ožila pivovarská tradice

České Budějovice - V Jindřichově Hradci začali po padesáti letech opět vařit pivo. Dva malé pivovary zde otevřeli nezávisle na sobě místní nadšenci. Chtějí tak obnovit přerušenou pětisetletou tradici. Oba zaměstnávají vlastní sládky a vaří z českých surovin. Zájem o první půllitry je velký.

Prvním z malých pivovarů v Jindřichově Hradci je pivovar Pánů z Růže. Dvoučlenný tým zde právě začíná vařit první hektolitry piva. Do tanků míří nefiltrovaná dvanáctka a desítka. Ve sklepě budou ještě týdny zrát.  Místní postupně testují zkušební vzorky. Piva pojmenovali po historických postavách: Jindřich a Vítek. „Vaříme pivo plzeňského typu se spodním kvašením, speciály necháváme na zimu,“ vysvětluje majitel pivovaru Leoš Vondráček.

Teplota stoupá v kádích i ve varně také ve druhém pivovaru, který stojí přímo na náměstí. Připravují tady jedenáctku a dvanáctku. O výrobu se stará sládek s pomocníkem. Ročně chtějí uvařit až 400 hektolitrů. „Tímto krokem jsme se chtěli vrátit k historii vaření piva v Jindřichově Hradci,“ říká prokurista pivovaru Černý orel Vladislav Svoboda.

V Česku je sto osmdesát podobných pivovarů, většinou produkují speciální piva. „Výstav těchto pivovarů nepřekračuje sto tisíc hektolitrů ročně. Tyto minipivovary tak nekonkurují těm velkým,“ upozorňuje výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

Podle historiků se ve městě vaří pivo od 16. století. Velký pivovar patřil vždy majitelům zámku, naposledy ho vlastnili Černínové, kteří o něj přišli po válce. „Poté se zde pivo vařilo již jen pod firmou národní podnik,“ připomíná ředitel Muzea Jindřichohradecka Jaroslav Pikal.

Poslední pivo ve staré varně uvařili v roce 1967, pak provoz tehdejší správci uzavřeli. Areál zchátral a před dvěma lety ho zcela poničil požár. Proto ve starém zámeckém pivovaru jeho majitel již výrobu piva neobnoví. Uvnitř chce vybudovat relaxační centrum.

Video Pivovarská tradice ožila
video

Pivovarská tradice ožila