V Hradišti opraví fasádu základní školy UNESCO

Uherské Hradiště - Uherské Hradiště opraví fasádu a vymění okna historické budovy Základní školy UNESCO na Komenského náměstí. Práce začnou příští týden a potrvají do začátku listopadu.

Město vyjde oprava na 3,6 milionu korun, řekl starosta Květoslav Tichavský. Rekonstrukce bude probíhat postupně, v minulých letech už byla opravena střecha. „Momentálně je na pořadu dne fasáda, výměna oken a určité stavební úpravy. Není to komplexní rekonstrukce školy,“ upřesnil Tichavský. V této etapě se počítá s obnovou fasády směřující do náměstí Komenského, které město hodlá v příštím roce s pomocí dotace revitalizovat. Samotnou školní budovu čekají v budoucnu ještě další úpravy, například oprava elektroinstalace. Kvůli finanční náročnosti akce radnice školu rekonstruuje postupně.  

ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti navštěvovalo v minulém školním roce 527 žáků ve 24 třídách. Od roku 1967 je zařazena do sítě přidružených škol UNESCO. Letos si navíc připomíná sté výročí svého založení. V dalších školních budovách ve městě je na léto naplánována především běžná údržba. Uherské Hradiště ale také zateplí budovy dalších tří mateřských škol. Stavbaři budou do podzimu pracovat v mateřinkách v ulici 28. října, na Komenského náměstí a v místní části Míkovice. Celkové náklady činí zhruba 13 milionů korun.