OKD pozastavilo v Karviné výkupy domů v místech, kde chce těžit

Karviná – Domy v Karviné, které měly ustoupit těžbě uhlí, zatím zůstanou stát. Krize v těžařské společnosti OKD totiž pozastavila výkupy nemovitostí a zpomalila demolice už opuštěných domů. Lidé, kteří díky tomu v oblasti Karviné - Starého Města zůstali bydlet, mají nyní strach, stěžují si na rabování a zanedbanost okolí domů.

Video Pozastavení demolice domů v Karviné
video

Pozastavení demolice domů v Karviné

Pod domovy pěti set lidí leží 20 milionů tun uhlí. Tolik firma OKD vytěží za dva roky. Místní proti záměru těžit ve Starém Městě v minulosti opakovaně protestovali, ale marně. Teď už by část z nich své domy nejraději rychle prodala. Bojí se zlodějů a někteří z nich i o práci, kterou mají ve firmě OKD. 

Jenže společnost OKD letos už další výkupy nemovitostí neplánuje. „Výkupy nemovitostí ve Starém Městě byly pro letošní rok z důvodu úspor pozastaveny. Snažíme se vykonat všechny demolice, někde nám v tom brání ještě administrativní záležitosti,“ říká mluvčí těžařské společnosti Vladislav Sobol. 

Z 600 nemovitostí, které stojí ve Starém Městě, jich OKD zatím koupilo 200. Těžaři tvrdí, že výkupy obnoví a s těžbou dále počítají. Kvůli současné krizi v hornictví zatím ale nevědí kdy.

/*json*/{"map":{"lat":49.862554540038,"lng":18.514966964722,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/