V Praze i na jihu Moravy se našly velkopěstírny marihuany

Praha - Pražští policisté odhalili tento týden tři pěstírny se zhruba 3 000 rostlinami marihuany. Cena takového množství drogy by se na trhu pohybovala kolem devíti milionů korun. Při zásahu zadrželi kriminalisté dva Vietnamce, kteří posléze skončili ve vazbě. Hrozí jim až desetiletý trest vězení. Pěstitelé marihuany se našli i na jihu Moravy. Pěstírny měli ve dvou rodinných domech, množství zabaveného konopí je navíc podle policistů jedno z největších v poslední době.

Dvě pěstírny odhalili policisté v Praze 10, konkrétně v rodinných domech na Zahradním Městě a Dolních Měcholupech. „Zásahová jednotka vnikla do objektů a zadržela dva pachatele vietnamské národnosti, kteří se pokoušeli o útěk,“ popsal detektiv. Dvaatřicetiletý a dvaačtyřicetiletý muž byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a nakládání s omamnými látkami. Soud na ně uvalil vazbu. 

Třetí pěstírnu našli detektivové v Čakovicích. Na místě ale nikoho nezadrželi. Všechny objekty byly vybaveny technologickým zařízením určeným pro pěstování konopí. Policie zajistila závěsná svítidla s vysokotlakými sodíkovými výbojkami, topidla a ventilátory.

Pachatelé na Moravě odebírali ze sítě až desetkrát více energie než obvykle

Při domovních prohlídkách našli jihomoravští policisté tři a půl kilogramu sušeného konopí a asi 250 rostlin v hodnotě několika set tisíc korun. Část zboží přitom končila i na Slovensku. Pěstitelé používali lampy, inkubátory, vzduchotechniku a domy dokonce zaizolovali tak, aby aroma nebylo podezřelé sousedům. Na stopu ale policisty přivedl černý odběr elektřiny, kdy pachatelé odebírali ze sítě až desetkrát více energie, než je obvyklé. Oběma mužům za to hrozí až tři roky za mřížemi. 

Video Telefonát Martina Vašíčka
video

Telefonát Martina Vašíčka