Při polních požárech shořela část stohu i traktor

Vlčice (Jesenicko) – U dvou velkých požárů na polích zasahovali v pondělí hasiči Olomouckého kraje. Požár traktoru a svinovacího stroje u Vlčic na Jesenicku byl výjimečný zejména vysokou škodou – plameny oba stroje zničily, náprava přijde téměř na 4,5 milionu korun. Později hořela u Bystrovan na Olomoucku i samotná úroda – hrající si děti zapálily stoh, vznikla tak 180tisícová škoda.

  • Požár zničil svinovací stroj i traktor
    Požár zničil svinovací stroj i traktor zdroj: HZS Olomouckého kraje
  • Při dětské hře začal hořet stoh i část pole
    Při dětské hře začal hořet stoh i část pole zdroj: HZS Olomouckého kraje

U Vlčic začalo nejprve hořet ve svinovacím stroji, plameny ale brzy přeskočily i na traktor, který ho táhl. „Kvůli technické závadě začal hořet balík slámy, který svinovací stroj lisoval,“ přiblížila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Škoda činí téměř 4,5 milionu korun, z toho 3,6 milionu na traktoru, kterému oheň zničil především kabinu. K Vlčicím odpoledne vyjeli hasiči ze čtyř jednotek – profesionálové z Jeseníku a tři dobrovolné útvary. 

Požár traktoru ale nebyl jediný pondělní polní požár. Větší rozsah měl podvečerní požár, který začal ve stohu na poli mezi Bystrovany a Droždínem a rozšířil se i do okolí. „Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem jsou zasaženy asi dvě třetiny stohu o rozměrech 100 krát 30 metrů. Hasiči se po dohodě s majitelem pokusili zachránit nezasaženou část stohu,“ přiblížila mluvčí Hacsiková. Stoh hasiči rozhrnuli a více než po dvou hodinách stoh i sousední pole uhasili. „Výši škody vyčíslil majitel na 180 tisíc korun, příčinou byla hra dětí,“ poznamenala mluvčí.