Jihlava posílí městskou policii na hlučném sídlišti. Postačí to?

Jihlava – Nové noční kluby, herny nebo diskotéky na největším jihlavském sídlišti Březinova přibývají jako houby po dešti a obyvatelé si stěžují na noční hluk a ranní nepořádek. Magistrát se rozhodl na stížnosti odpovědět posílením městské policie, která bude mít od příštího ledna více lidí a ti budou nově sloužit nepřetržitě 24 hodin. I tak ale bude strážníků málo – jenom jeden zhruba na tisíc Jihlavanů.

Posilování městské policie je v poslední době málo vídané, Jihlava se pro ně přesto rozhodla kvůli problémům na sídlišti Březinova. „Rada odsouhlasila navýšení, což činí cca půldruhého milionu. Navýšíme tím počet strážníků ze 54 na 58,“ přiblížil jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Navýšení počtu strážníků se týká přímo dvanáctitisívého sídliště, kde si lidé stěžují na noční hluk a nepořádek v ulicích. Ten souvisí s přibývajícím počtem nočních klubů či heren. Město slibuje, že se to od ledna díky posílení městské policie změní. „Budeme schopni zajistit nepřetržitý dohled nad veřejným pořádkem v této oblasti,“ slíbil zástupce ředitele městské policie Stanislav Maštera.

Slíbené posílení strážníků sice Jihlavany potěšilo, současně ale zůstává jejich počet stále nízký. I přes posílení bude nadále na jednoho strážníka vycházet bezmála tisíc obyvatel, v řadě jiných měst má jeden městský policista na starosti jen kolem 600 až 800 lidí.

Video Radovan Daněk o posílení městské policie v Jihlavě
video

Radovan Daněk o posílení městské policie v Jihlavě