Holandský investor chce u Rozkoše postavit 21 rekreačních domů

Rozkoš - V obci Spyta u České Skalice možná brzy vyroste 21 rekreačních domků. Alespoň takový je záměr holandského investora. Část obyvatel v okolí přehrady Rozkoš na Náchodsku ale s výstavbou nesouhlasí. Podle nich naruší ráz krajiny. Investice se nelíbí ani českoskalické radnici. Projekt ale není v rozporu s územním plánem a radnice jej tak zastavit nemůže.

Územní plán, schválený v roce 2002, pozemky ve Spytě vyčlenil pro sport a rekreaci. Projekt v rozporu s územním plánem ale není. „Tehdy asi nikdo nedomyslel, že do tohoto patří i výstavba domků,“ uvedl Josef Daňsa (nestr.), místostarosta České Skalice.

Pozemky patří holandskému investorovi. Jeho plány počítají se vznikem nové ulice, na jedné straně s jedenácti šestipokojovými domy, na druhé s deseti čtyřpokojovými. „V současné době se dopracovávají poslední podklady pro to, aby mohlo být zažádáno o územní rozhodnutí,“ uvedla Lenka Rusová, zástupce investora, Beste-Investering, s.r.o.


Vedle odmítavých reakcí, se ale objevují i názory, že projekt Rozkoši pomůže, především v rozvoji cestovního ruchu. Investor zároveň ubezpečuje, že výstavbou nevznikne nějaký uzavřený areál. Začít stavět chce už příští rok.

Video Projekt rekreačních domů u Rozkoše rozděluje místní
video

Projekt rekreačních domů u Rozkoše rozděluje místní