V plamenech ve zlínském domku zahynul senior

Zlín – Třiaosmdesátiletý muž zahynul při požáru svého domku v zahrádkářské kolonii ve Zlíně-Přílukách. Hasiči odpoledne potvrdili, že další oběti požár neměl, ačkoli podle prvních informací mohli být v domku i další lidé, když požár vypukl. Oheň zděnou budovu zničil, škoda je 600tisícová.

Hasiči se o požáru domku ve Zlíně dozvěděli ve dvě v noci, postupně na místo přijelo šest jednotek. „Hořela zděná chalupa o rozměrech zhruba deset krát pět metrů. Požár byl při příjezdu jednotek již plně rozvinutý, propadaly se střešní i stropní konstrukce,“ přiblížil mluvčí hasičů Libor Netopil. Pod kontrolu dostali hasiči požár zhruba po 40 minutách práce.

Oheň zničil polovinu střechy, pod ní se propadly stropy. Uvnitř je budova zničena. „V obytných místnostech tak je více než metr sutin a dalších věcí,“ řekl Libor Netopil. V hořícím domku nalezli hasiči také mrtvého člověka. Zprvu se obávali, že není jedinou obětí požáru, při ohledání místa však nikoho dalšího nenalezli. Třiaosmdesátiletý muž, který ve zděném domku žil, totiž podle mluvčího často pomáhal bezdomovcům, které do svého domu zval.  „Provedeným ohledáním místa události bylo potvrzeno, že požár má pouze jednu oběť a tou je samotný majitel objektu,“ uvedl Netopil. Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé hledají.

Muž je letos ve Zlínském kraji třetí oběť požárů. V březnu zahynul muž při požáru rodinného domku v Zašové na Vsetínsku, o měsíc dříve zahynula při požáru v bytě v panelovém domě v Kroměříži také mladá žena. Policie ovšem později tento případ označila za vraždu. Vrah spáchal ve stejný den sebevraždu, když v automobilu narazil do stromu.

Video V plamenech ve zlínském domku zahynul senior
video

V plamenech ve zlínském domku zahynul senior