O kolo přijdete v Pardubickém kraji snáze než kde jinde

Pardubický kraj - Policisté na Orlickoústecku pátrají po zlodějích drahých jízdních kol. Lidem se ztrácejí přímo ze sklepů na sídlištích. V celém Pardubickém kraji se od začátku roku podobným způsobem ztratila už zhruba tisícovka bicyklů.

V České Třebové a Ústí nad Orlicí se za poslední měsíc ztratilo dvacet jízdních kol. Škoda se už vyšplhala na sto padesát tisíc korun. „Pachatelé se zaměřují převážně na dražší značky horských a trekingových kol,“ upřesňuje policejní komisař Rudolf Rybka.

Podle policistů jde zřejmě o sehrané zloděje, kteří si vybírají sklepy v obytných domech. Způsoby vloupání jsou vždy stejné. „Shoda na místě činu je, takže by se mohlo jednat o jednu skupinu pachatelů,“ připustil Rybka.

Strážci zákona se proto na podobné případy zaměřili. „Strážníci monitorují celou oblast města a především na těch sídlištích, kde se lidé navzájem málo znají,“ řekl velitel městské policie v České Třebové Petr Vencl. Doporučují lidem pečlivě zamykat vchodové dveře a všímat si podezřelých osob. Jakákoli informace jim může pomoci zloděje dopadnout. 

V počtu krádeží je Orlickoústecko od začátku roku na druhém místě. Nejvíce ztracených kol pak lidé nahlásili v okolí Pardubic, které se pyšní nálepkou „město cyklistů“. Letos už policisté dopadli minimálně čtyři skupiny zlodějů. Někteří jízdní kola pod cenou dál prodávali, aby měli peníze na drogy.

Video Michal Klokočník o krádežích kol
video

Michal Klokočník o krádežích kol