Jediné malé kino zbývá ve filmových Varech, přišly o poslední velký sál

Karlovy Vary – Filmové město Karlovy Vary má teď jediné kino. Poslední velký biograf provozovatel kvůli dluhům a nízké návštěvnosti zavřel. Ve městě tak zůstává už jen filmový klub, kam se dostane maximálně stovka návštěvníků.

Karlovarské kino Čas nechal jeho provozovatel zavřít ze dne na den. „Nevydělá si to na sebe a začínáme být ve velké ztrátě. Není možné tu ztrátu dále navyšovat,“ upozornil provozovatel kina Čas František Grebeň. Mluvčí magistrátu Helena Kyselá upřesnila, že má kino dluh přes 650 tisíc korun, a to vůči filmovým distributorům i dodavatelům energií či služeb.

Zavřené kino patří městu, které by o ně nechtělo přijít nadobro. Poohlíží se proto po novém nájemci. Zda magistrát uspěje, záleží především na tom, jaké nastaví podmínky.

S uzavřením kina Čas ztrácí krajské město jednu z festivalových scén a také jediný biograf s 3D technologií. Bylo to současně i poslední velké kino v Karlových Varech. Zbývá už jen klubové kino Drahomíra s menším sálem. Navíc ani jemu se nedaří dobře. „Je to těžké, snad budeme schopni kino do budoucna nějakým způsobem provozovat,“ řekl provozovatel filmového klubu Dalibor Chum.

Návštěvníků kin nejen v Karlových Varech, ale v celém Česku dlouhodobě ubývá. Zatímco na začátku 90. let do nich přišlo přes 30 milionů diváků, loni to byla jen třetina.

Video Marek Štětina o uzavření karlovarského kina
video

Marek Štětina o uzavření karlovarského kina