Klášterní zahrada, nebo parkoviště, přou se Jindřichohradečtí

Jindřichův Hradec - V Jindřichově Hradci se rozhořel spor o nové velké parkoviště. Rozhádali se kvůli němu i zastupitelé. Ve městě chybí plocha pro auta, radnice proto chce řidiče poslat na bývalou klášterní zahradu, kterou nikdo nevyužívá. Hodlá ji upravit za šest milionů korun. Proti tomu jsou ale lidé žijící v sousedství. Projekt je navíc podle některých zastupitelů zbytečně nákladný, radnice to ale odmítá.

Zahrada pod bývalým klášterem františkánů je velká asi jako dvě fotbalová hřiště a postupem času zarůstá. „Ten prostor je tak krásný, že by se tam lépe hodil nějaký park nebo třeba dům s pečovatelskou službou,“ myslí si zastupitel Karel Matoušek (ODS).

Ve městě je podle starosty kritický nedostatek parkovacích míst, auta stojí za ploty i ve dvorech, obtížně se vyhýbají. „My tady nabízíme prostor pro 100 až 150 aut, aby se nám uvolnili okolní ulice,“ vysvětlil starosta Stanislav Mrvka (ČSSD). Po dalších parkovacích místech volají i řidiči.

Projekt rozdělil místní do dvou táborů. Proti jsou lidé žijící v okolí i někteří zastupitelé. Počítali s tím, že úprava zahrady přijde na milion korun, práce si ale vyžádají šestkrát tolik. „Jindřichův Hradec potřebuje parkoviště, ale určitě ne za takto přemrštěnou cenu,“ myslí si zastupitel Vladislav Burian (SNK). Starosta projekt hájí. Vedle parkoviště zedníci opraví rozpadající zeď, zahradníci pak vytvoří z části malý park.

Video Klášterní zahrada, nebo parkoviště, přou se Jindřichohradečtí
video

Klášterní zahrada, nebo parkoviště, přou se Jindřichohradečtí