Rychlík zabil na přejezdu v Černošicích 17letého mladíka

Praha – Kvůli smrtelné nehodě na přejezdu v Černošicích byla uzavřena hlavní železniční trať z Prahy na Plzeň. Rychlík tam srazil a usmrtil 17letého mladíka. Nehoda se stala krátce po 8:00, provoz se podařilo částečně obnovit asi po hodině, v 10:45 se podařilo zprovoznit obě koleje. Zastavení provozu se podle drážního webu dotklo šesti dálkových spojů a osmi osobních vlaků. Některé z nich jely odklonem po trati přes Rudnou u Prahy.

Mladík podle náměstka generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery přecházel po odjezdu osobního vlaku přes přejezd, který je v těsném sousedství zastávky v Černošicích. Světelná signalizace stále hlásila vlak na trati a závory byly staženy dole. Mladý muž však vstoupil na koleje a srazil ho rychlík, který zastávkou projížděl.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami - inspekce případ vyšetřuje. V místě nejezdily ani náhradní autobusy, protože v jejich trase je uzavřený železniční přejezd.