Vlak projel červenou, zastavil koridor

Pardubice - Na hlavním železničním koridoru spojujícím Čechy s Moravou dnes služební vlak Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) projel návěstidlo zakazující jízdu. Incident na několik hodin omezil dopravu, zastavil i vlaky jedoucí od Přelouče. Podle Českých drah (ČD) cestující nebyli ohroženi.

Služební vlak se před devátou hodinou ráno blížil od Pardubic do stanice Přelouč. Souprava projela návěstidlo „stůj“, zabezpečovací zařízení okamžitě zastavilo všechny vlaky v okolí stanice. Zabránilo tím srážce - v protisměru se totiž blížil vlak EuroCity.

Incident na několik desítek minut zastavil dopravu na hlavním železničním tahu, na nádražích uvízly stovky cestujících. Některé expresní spoje nabraly téměř dvouhodinové zpoždění. „Jelikož se jednalo o koridorovou trať, vliv na dopravu byl značný. Cestující v žádném případě nebyli ohroženi,“ řekl mluvčí SŽDC Tomáš Drvota.

Provoz se podařilo obnovit v 11 hodin dopoledne. „Některé rychlíky jsme odklonili na Hradec Králové, některé spoje ukončily jízdu v Pardubicích a Přelouči, některé vlakové soupravy jsme spojili,“ vyjmenoval mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Jak a proč k události došlo, nyní vyšetřuje Drážní inspekce. „Budeme zjišťovat příčiny, zda to byla chyba člověka, nebo technická závada,“ uvedl její mluvčí Martin Drápal.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla