Může za nehodu dvou mladíků igelit?

Pardubice  Policisté na Pardubicku vyšetřují ranní nehodu, při které zemřeli dva mladíci. S motocyklem narazili do stromu u chvaletické elektrárny. Zaklíněného stroje si všiml až jeden z projíždějících řidičů. Co se vlastně stalo těsně před tím, než mladý motorkář nad svým strojem ztratil kontrolu a s kamarádem narazil do stromu, policie zjišťuje.

Nehoda se stala na poměrně frekventované silnici mezi Přeloučí a Chvaleticemi. Zatím nikdo nedokáže odhadnout, jak dlouho mladíci na místě leželi bez pomoci. Nehodu na tísňovou linku nahlásili až řidič, kteří projížděli kolem. „Motorky jsem si nevšiml. Všiml jsem si kufru na silnici, když jsem ho šel uklidit, teprve jsem si všiml, že už tam ti dva leželi,“ popsal ohlašovatel nehody. 

„Jednalo se o dva chlapce ve věku 16 a 17 let. Který z nich motocykl řídil, nám v tuto chvíli není známé, řidičský průkaz vlastnili oba,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. 

Mladíci spolu jeli na motorce do školy. Oba byli v druháku chvaletického učiliště. „Pro nás je to záležitost nesmírně smutná, všichni jsme je znali, nálada ve škole nebude zrovna příjemná,“ komentoval událost ředitel školy Oldřich Semenec. 

Pod motorkou ležel kus igelitu
Zdroj: ČT24

Pod motorkou zaklíněnou ve stromě ležel kus igelitu. Stejné části materiálu policisté našli i kolem brzdné dráhy. Zjišťují proto, jestli za nehodou nemohla být právě nečekaná překážka na silnici.