Ozbrojený útočník zastřelil u Raškovic dva lidi

Raškovice - Dva mrtvé a jednu těžce zraněnou ženu po sobě nechal ozbrojený útočník, který v podvečer střílel u obce Raškovice na Frýdecko-Místecku. Zásahová jednotka pachatele zadržela. Motiv střelby zatím není známý. Policie po incidentu uzavřela příjezdové cesty do obce. 

Zastřelenými jsou třiasedmdesátiletý muž a sedmnáctiletá dívka, postřelenou jednasedmdesátiletá žena. Všichni jsou příbuzní. V jakém vztahu jsou oběti a jednatřicetiletý střelec, zatím policie nesdělila. „Teď bude minimálně do rána probíhat ohledání místa činu,“ řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že v Raškovicích zasahovaly tři posádky, na místo byly vyslány před 17. hodinou. Dvěma lidem už lékaři nemohli pomoci, oba byli mrtvi. Vážně postřelenou ženu záchranáři převezli na heliport do Frýdku-Místku, odkud ji vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Posádka zdravotnické záchranné služby poskytla ošetření také jednatřicetiletému muži, který měl pouze lehké oděrky na rukou a hlavě, jeho stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení,“ uvedl Humpl. Záchranáři pomáhali i šestačtyřicetileté ženě, jež podle mluvčího nejevila známky fyzického zranění, ale akutní stresové reakce.

Video Telefonát Ivy Piskalové
video

Telefonát Ivy Piskalové

Telefonát Ivy Piskalové

20.00 4. 11. 2013

Ozbrojený útočník zastřelil u Raškovic dva lidi

Podobný případ se stal naposledy v listopadu 2011, v areálu letecké továrny Aircraft Industries v Kunovicích zemřeli po střelbě tři muži včetně pachatele, bratra bývalého člena představenstva firmy a zbrojaře Pavla Musely Karla.

O dva měsíce dříve muž ve Svitavách několika ranami z krátké střelné nelegálně držené zbraně zastřelil svoji družku a její nezletilou dceru a následně spáchal sebevraždu.

/*json*/{"map":{"lat":49.661405669242,"lng":18.420639038086,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.62450084356,"lng":18.478317260742,"type":"11","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/