Dálnice D3 bude pod ostřejším policejním dohledem

Chotoviny - Dálnice D3 se dočkala vlastního policejního oddělení. Nové pracoviště u exitu Chotoviny bude především dohlížet na provoz na dálnici, jejíž další úsek byl otevřen na konci června. Budova byla dokončená už s prvním novým úsekem dálnice. Doposud působnost dálničních policistů zastávali příslušníci jiných útvarů, nejvíc táborský dopravní inspektorát. 

Oddělení v Chotovinách se bude především starat o 42 kilometrů dlouhý úsek mezi Meznem a Veselím nad Lužnicí. Z nového dálničního oddělení se rychleji dostanou na kterýkoli její kilometr. Na pracovišti nyní slouží 11 policistů. „V současné době jsou tito policisté nasazováni do služby dle konkrétní situace, podmínek, zejména v době největšího zatížení dálnice. Nepřetržitý provoz bude zajišťován po následném doplnění počtů,“ uvedl Miroslav Doubek, mluvčí PČR Tábor.

Řidiči teď mohou počítat s rychlou policejní pomocí, ale i častějším měřením rychlosti a s intenzivnějším dohledem na dodržování předpisů vůbec. Budova dálničního oddělení se stavěla společně s úsekem z Tábora do Chotovin, který se otevíral před osmi lety. Než se do ní nastěhovali policisté, prodloužila se dálnice ještě o dva další úseky a třicet kilometrů.

Z dálnice D3, která má spojovat Prahu s Českými Budějovicemi, je v provozu momentálně zmíněných 42 kilometrů. Několik let vedla trasa dálnice jen mezi Meznem a Táborem, letos ŘSD nově otevřelo další více než 20 kilometrů dlouhý úsek mezi Veselím Nad Lužnicí a Táborem.


 

Video Dálniční policie na D3
video

Dálniční policie na D3