Policie chce odstřihnout Pečky od drog, zasahovala na sedmi místech naráz

Pečky (Kolínsko) – Tři varny, půl kilogramu pervitinu, heroin, hašiš a marihuanu zajistili policisté při zátazích, které měly rozbít síť distribuující drogy ve středočeských Pečkách. Na sedmi místech naráz – v Pečkách, ale i třech dalších obcích – policie zasahovala a zadržela množství lidí. Obviněno je třináct lidí, ale policisté patrně začnou stíhat i další. Některým hrozí až deset let vězení.

Středočeští policisté při zásahu proti výrobcům drog a dealerům vyrazili na sedm míst naráz. Ústředním cílem pro ně však byly Pečky na Kolínsku. „Pečky jsou jednou z nejproblematičtějších oblastí, co se týká drog, v rámci středočeského teritoria,“ poznamenal náměstek středočeského policejního ředitele Michal Mazánek. Policie podle něj chtěla „eliminovat drogovou trestnou činnost v této lokalitě“, a to i pro nejbližší léta, proto se zaměřila na celou síť, po které drogy putovaly.

Policisté akcí potěšili pečeckého starostu Milana Urbana (ODS), který se však obává, že to nestačí. „Ty zásahy by bylo potřeba dělat každý týden. Dokud hlavní distributoři budou ve vazbě, tak bude situace klidná. Ale jakmile je pustí, bude to nanovo,“ podotkl.

Policisté se vedle distributorů drog zaměřili i na jejich výrobce a zamířili i do vzdálených obcí. „Potřebovali jsme zakročit na sedmi místech najednou, aby nedošlo ke ztrátě důkazních prostředků,“ poznamenal Marek Jirouš z kolínské policie. Kromě Peček byly cíle akce s krycím názvem Lahar ve Lhotce na Mělnicku, Vrchoticích na Příbramsku a Velké Hleďsebi na Chebsku. V samotných Pečkách zasahovali policisté naráz na čtyřech místech.

Kromě drog či laboratoří, ve kterých vznikaly, padli policii do rukou i někteří výrobci a prodejci drog. Obviněno je třináct lidí, osm skončilo ve vazbě. Jeden zadržený člověk už je ve vězení, protože se vyhýbal trestu. Podle Marka Jirouše je práce týmu Stylus, který se specializuje na drogy v Pečkách, teprve ve čtvrtině. Policie patrně ještě obviní další lidi.

Video Brífink středočeské policie k zátahu na výrobce a distributory drog
video

Brífink středočeské policie k zátahu na výrobce a distributory drog

Brífink středočeské policie k zátahu na výrobce a distributory drog

Brífink středočeské policie k zátahu na výrobce a distributory drog

Středočeská policie rozbila drogový gang