Na Pardubicku řádí lupič s kyselinou

Pardubice - Nebezpečného muže, který přepadává čerpací stanice a obsluhu ohrožuje kyselinou, hledají pardubičtí kriminalisté. Vědí nejméně o třech případech, kdy lupič zaútočil. Policisté teď prověřují i další neobjasněná přepadení z jiných regionů. S prosbou o pomoc se obracejí i na veřejnost.

Pachatel použil v některých případech střelnou zbraň i lahev plnou kyseliny. Naposledy útočil na Pardubicku a v Kolíně. Při přepadení neprojevuje emoce a jedná přímočaře. „Pachatel se chová velice sofistikovaně, nepodléhá stresové situaci, že by jednal ukvapeně či zbrkle. Celé jednání má naplánované,“ řekl jeden z vyšetřujících kriminalistů.

Podle vyšetřovatelů používá jednu z běžně dostupných kyselin. „Hlavní účinek při kontaktu je poškození kůže, při nadýchání poškození plic,“ popsal chemik Miloslav Slezák.

Kriminalisté teď prověřují všechna neobjasněná přepadení čerpacích stanic. Muž mohl loupit i v jiných regionech. O pomoc žádají i veřejnost. „Pokud ho někdo pozná podle oblečení či chůze, prosíme, aby se ozval kriminalistům z Pardubic,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Nebezpečný lupič se nyní na několik týdnů odmlčel. Policie nevylučuje ani to, že je již ve vězení za jinou trestnou činnost.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla