Kluzké ráno nepřežila řidička, námraza hrozila i na dálnici

Hradec Králové/Kolín – Namrzlé silnice v Královéhradeckém kraji, ale i východní části středních Čech způsobily několik nehod, jednu z nich nepřežila jednapadesátiletá řidička. Na východě Čech ráno klouzaly silnice i v nižších polohách, jinde jsou silnice kluzké hlavně na horách.

Namrzlá silnice ve Středočeském kraji ráno přispěla k nehodě, kterou nepřežila jednapadesátiletá žena. Na okraji Kolína na silničce do Radovesnice zřejmě dostalo její auto smyk a narazilo do stromu. Podle policejní mluvčí Věry Žídkové utrpěla řidička zranění, kterým na místě podlehla.

Také v Královéhradeckém kraji přispěly kluzké vozovky ráno k několika větším nehodám. Jedna z nich omezila provoz i na dálnici D11 směrem na Hradec Králové, na 69. kilometru se srazilo osobní auto s nákladním. Nehoda se obešla bez zranění, v ranní špičce však omezila provoz na nejvýznamnějším tahu v kraji.

Ještě horší následky potom měla nehoda v Trutnově ve zledovatělé Jičínské ulici, kde se před sedmou ráno srazil autobus s osobním autem. Tři lidé při nehodě utrpěli zranění. „Řidička osobního vozu utrpěla těžké zranění. Zranění řidiče autobusu a dvou dětí z autobusu lze označit jako lehká,“ řekl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner. Další autobus havaroval v Rychnově nad Kněžnou, rovněž se srazil s autem, potom narazil do pěti dalších stojících vozidel. V jednom z nich byla zraněna žena.

Na namrzlé silnice ovšem upozorňují silničáři i v dalších regionech, ovšem tam by se měli mít řidiči na pozoru hlavně na horách – Krkonoších, Orlických, Jizerských i Krušných horách stejně jako na Šumavě. V Ústeckém kraji varují silničáři také před mlhou.

Na sníh na silnicích upozorňují silničáři především ve Zlínském kraji. Nejenže jsou horské úseky silnic nižších tříd zasněžené a posypané, rozbředlý sníh je i na některých komunikacích první třídy.

V nižších polohách se v průběhu dne oteplí až na šest stupňů Celsia, na horách bude na nule. Nemělo by pršet ani sněžit. Srážky neočekávají meteorologové ani v úterý, mohly by ale být mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Mlhy budou ráno namrzat. V úterý se dále ochladí, nejvyšší teploty budou pouze nula až čtyři stupně Celsia.