Ze surové vraždy Lotyše obvinila pražská policie tři cizince

Praha – Kriminalisté obvinili tři cizince v případu vraždy muže z Lotyšska, kterého našel kolemjdoucí minulé úterý na pražském Zahradním městě. Dva Moldavané jsou podezřelí ze zvlášť trýznivého usmrcení a Ukrajinka z neoznámení trestného činu, uvedl šéf oddělení vražd pražské policie Josef Mareš. Soud poslal ženu a jednoho z mužů do vazby, po třetím podezřelém policie pátrá. 

„Hledaný muž je podezřelý ze spáchání trestného činu vraždy, vražda byla spáchána zvlášť trýznivým a surovým způsobem. Hrozí mu trest odnětí svobody až ve výši 20 let nebo výjimečný trest,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Vražda se podle Mareše stala minulý týden v pondělí. Čtveřice prý od víkendu vydatně popíjela alkohol v pronajatém bytě. Zatímco Ukrajinka šla v pondělí ráno do práce, muži zůstali, pokračovali v pití a pohádali se. Moldavané pak Lotyše údajně surově napadli. Jeden z nich později odešel a jeho krajan pokračoval v bití a oběti také uřízl ucho. 

Mareš uvedl, že Moldavan večer zavolal ženě, že je v bytě mrtvola. Ukrajinka se do bytu vrátila a oběť našla nahou již bez známek života na posteli. Muž pak prý tělo oblékl a kolem půlnoci odnesl na zádech do přilehlého parku.