Místostarostu Rumburku Švába zadržela policie

Rumburk - Policie zadržela místostarostu Rumburku Darka Švába. Vyšetřovatelé zvažují podání návrhu na vazbu. Zadržení zřejmě souvisí se Švábovým vyhrožováním městským strážníkům. ČT to potvrdil starosta města Jaroslav Trégr. Podle policejní mluvčí je Šváb v cele předběžného zadržení a vyšetřovatelé zvažují podání návrhu na vazbu. „Mohu potvrdit, že policie dnes zadržela místostarostu Švába. Přišli si pro něj mezi devátou a desátou hodinou dopoledne, důvody nám nesdělili,“ řekl ČT Trégr.

„Dnes dopoledne byl na městském úřadě zadržen jeden z vrcholných členů vedení města, byl umístěn do cely předběžného zadržení a bude zvažováno podání podnětu na vazbu,“ potvrdila ČT policejní mluvčí Petra Trypesová. Zároveň uvedla, že zadržení souvisí s případem, o kterém minulý týden informoval Děčínský deník - podle něj Švába policie obvinila z toho, že loni vyhrožoval městským strážníkům a naváděl je k nekalým praktikám.

„Vrcholný představitel města byl obviněn 29. listopadu. Loni v létě měl na pracovní schůzce strážníky nabádat k nekalým praktikám a své požadavky měl podpořit zastrašováním,“ uvedla  policejní mluvčí Petra Trypesová. Z toho důvodu byl obviněn z trestných činů útisku a podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Šváb je všeobecně považován za jednoho z nejvlivnějších politiků ve Šluknovském výběžku. Místostarostou se stal ještě před třicátými narozeninami a následně byl opakovaně třikrát zvolen.