Ženu se zákazem řízení zastavily až zátarasy

Praha - Po dlouhé honičce v ulicích hlavního města zadrželi pražští policisté osmadvacetiletou ženu, která řídila, přestože má několik zákazů řízení. Při ujíždění ji zastavil až policejní zátaras u nájezdu na Jižní spojku. Žena skončila v psychiatrické léčebně.

„Žena má několik platných zákazů řízení motorových vozidel, a když bychom všechny zákazy sečetli dohromady, neměla by řídit celkem dvanáct a půl roku,“ uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Policisté si ženy všimli u nákupního centra v ulici Novodvorská a chtěli ji zkontrolovat. Řidička ale nereagovala a začala ujíždět. Při honičce se podle policie chovala velmi nebezpečně. „Několikrát ohrozila chodce na přechodu, projížděla křižovatkami na červenou a ohrozila i autobus s cestujícími,“ podotkla Jeřábková.

Pronásledování pokračovalo z Novodvorské do ulic Lhotecká, Zárubova, Seidlova a poté zpět směrem k Thomayerově nemocnici. Na křižovatce ulic Štůrova a Zálesí způsobila prý ujíždějící řidička dopravní nehodu, kterou ale nebrala na zřetel, a na červenou pokračovala dál v jízdě. Zastavil ji až policejní zátaras u nájezdu na Jižní spojku.

Poté, co zastavila, zůstala zamčená ve svém voze, odmítala vystoupit a opakovaně nereagovala na výzvy policistů. Ti tak museli použít donucovací prostředky, rozbít boční okno a ženu z vozu vytáhnout. „Ihned poté ji zadrželi a převezli na policejní služebnu. Tam ji ale policisté neobvinili z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, a to z jednoho prostého důvodu: mají totiž k dispozici asi měsíc starý znalecký posudek z oboru psychiatrie, jehož závěr jim sdělení obvinění této ženě neumožňuje,“ dodala Jeřábková. Žena tak skončila v psychiatrické léčebně.