Obstrukce kolem parkování v České Lípě končí. Město nasadilo automaty

Česká Lípa – Nejasnosti kolem systému parkování v centru České Lípy ukončila sama radnice, když na přelomu loňského a letošního roku instalovala do ulic 11 parkovacích automatů. Předchozí provozovatel parkování Karel Bezucha dostal výpověď, a i když ji neuznává, své výběrčí do ulic již neposlal.

Jedenáct nových parkovacích automatů zatím obsluhují asistenti v oranžových vestách, kteří řidičům vysvětlují, jak s nimi zacházet. Systém provozuje přímo českolipská radnice. Patnáctiminutové parkování je zdarma, první hodina vyjde na deset a každá další na dvacet korun.

„Platí také nová provozní doba, která je pouze od pondělí do pátku od osmi hodin ráno do pěti hodin vpodvečer,“ doplnila mluvčí městského úřadu Kristýna Brožová. Podle radnice má změna usnadnit parkování hlavně těm, co chtějí v centru stát jen chvíli.

Bezucha s výpovědí nesouhlasí

O vybírání parkovného zhruba na 200 místech v centru České Lípy se dosud starali dva soukromí provozovatelé, kteří platili městu celkové nájemné 800 tisíc korun. Většinu míst měl v nájmu podnikatel Karel Bezucha. Radnice mu dala k 23. prosinci výpověď, výhrady směřovaly zejména k tomu, že neexistuje přehled o tom, kolik přesně se v centru na parkovném vybíralo.

Podnikatel Karel Bezucha ovšem výpověď neuznává, údajně ji totiž nedostal včas. Své výběrčí ale do centra navzdory obavám řidičů neposlal. Důvodem podle něj není to, že by chtěl spor vzdát, ale fakt, že město v závěru roku změnilo svůj tržní řád, který tento druh prodeje, a tím pádem i jeho podnikání znemožňuje. „Na základě toho mi bylo právním zástupcem doporučeno, aby lidé do práce už nechodili. Parkoviště ale oficiálně předaná nejsou,“ uvedl.

Video Česká Lípa má nové parkovací automaty
video

Česká Lípa má nové parkovací automaty