Praha 7 se opět rozhlíží po radnici, dá za ni půl miliardy

Praha – Radnice Prahy 7 se opět začíná porozhlížet po novém sídle. Minulý výběr, který opozice kritizovala jako předražený, zastavilo referendum, v němž se za kritiky vedení městské části postavila i většina občanů. Teď rada schválila vyhlášení veřejné výzvy – Praha 7 shání budovu ne dražší než půl miliardy korun, do které se bude moci nastěhovat do konce příštího roku. Tehdy jí vyprší nájemní smlouva v Rösslerově paláci, který patří státu.

Původně chtěla Praha 7 pro novou radnici zakoupit tehdy plánovanou budovu Argentinská hvězda u holešovické tržnice za 1,6 miliardy korun. Později přišly i další nabídky, které ovšem opozice stejně jako hvězdu označila za nevýhodné. Tahanice v zastupitelstvu a nakonec úspěch opozice v loňském referendu, které stanovilo mj. maximální cenu na půl miliardy, potom postavil vedení městské části do nepříjemné situace: Necelé dva roky před vypršením nájemní smlouvy v současném sídle netuší, kam se přestěhuje.

Nově tedy shání Praha 7 budovu pro svou radnici, která bude stát nanejvýš referendem nařízených 500 milionů korun včetně případných stavebních úprav. Plocha nabízených kanceláří má být 5 500 metrů čtverečních – tj. zhruba pětina plochy v původně nabízené budově.

Úřad MČ Praha 7 sídlí v Rösslerově paláci – majestátní pětipatrové budově postavené pro Dělnickou úrazovou pojišťovnu, kterou před místními úředníky využívala Státní plánovací komise. Předrevoluční Obvodní národní výbor sídlil v dřevěné budově nad Parkhotelem. Ta však už nestojí, na jejím místě by mělo vzniknout kontroverzní centrum Palác Stromovka.