Duchcovští studenti se bouří, ředitelku vyzvali k odstoupení

Duchcov - Studenti duchcovského gymnázia demonstrují a požadují odstoupení současné ředitelky. Podle nich se nechová jako schopná manažerka a preferuje učitele z průmyslové školy, které si po spojení obou škol přivedla. Úroveň výuky tak podle duchcovských gymnazistů klesá.

Poměry na spojené Střední průmyslové škole a Gymnáziu Duchcov kritizují nejen studenti a jejich rodiče, ale i ti, kteří myšlenku sloučení gymnázia a průmyslovky původně prosazovali. „Současné vedení školy dělá všechno pro to, aby znechutilo práci sboru,“ říká Marie Sachetová, bývalá ředitelka Gymnázia Duchcov, iniciátorka sloučení škol. „V čele musí stát manažer, který tu školu umí řídit, a ne, který ji rozeštve,“ říká Petr Marvan, bývalý učitel Gymnázia Duchcov.

Ředitelka vzkazuje: „Neodstoupím!“

Současná ředitelka Střední průmyslové školy a Gymnázia Duchcov připouští jen to, že komunikace se studenty gymnázia vázne. To, že by neuměla spojené školy vést, odmítá a odmítá i odstoupit. „Neudělala jsem žádné zásadní chyby,“ říká. Stejný názor zatím má i zřizovatel školy - Ústecký kraj. „V tuto chvíli nejsou zákonné důvody k jejímu odvolání,“ uvedla Magdalena Hanáčková, mluvčí Krajského úřadu v Ústí nad Labem.

Studenti hodlají v protestech pokračovat

S tím ale nesouhlasí studenti gymnázia. „Nevíme, jak se máme na druhý den připravit do školy, jestli hodina bude, nebo nebude. Nevíme, který učitel nás bude učit další den,“ říká Jan Bobysud, student gymnázia Duchcov. Podle nich odešlo mnoho skvělých kantorů. Demonstrovat před školou chtějí i po víkendu.

Video Jan Stuchlík o studentském protestu v Duchcově
video

Jan Stuchlík o studentském protestu v Duchcově