Požár u Staroměstského náměstí likvidovaly tři desítky hasičů

Praha – Celkem 22 lidí museli evakuovat policisté a hasiči včera v podvečer z domu v Kozí ulici nedaleko Staroměstského náměstí. V jednom z podkrovních bytů totiž vypukl požár. Hasiči bojovali s ohněm přibližně hodinu a půl.

Hlášení o požáru dostali hasiči ve čtvrt na šest večer. V tu chvíli už hořel nejen byt, ve kterém oheň vznikl, ale plameny zachvátily také byt o patro výš. „Jednalo se o požár tří místnosti v plném rozsahu. To znamená, že veškeré vybavení, okna, dveře, stropy hořely,“ popsal České televizi vedoucí zásahu Antonín Šustr.

Policie a hasiči museli kvůli ohni vstoupit do osmi bytů. „Policie evakuovala 15 osob, my jsme zachránili sedm osob a dva psy,“ informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Následky požáru v domě v Kozí ulici
Zdroj: ČT24

V péči lékařů nakonec skončili tři lidé, o vážné zranění však šlo pouze v jednom případě. „Jedna osoba byla s popáleninami převezena do nemocnice, další dvě byly ošetřeny na místě, protože se nadýchaly zplodin,“ upřesnil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Škoda, kterou oheň napáchal, se podle prvních odhadů pohybuje kolem 1,5 milionu korun. Vyšetřování ukázalo, že požár způsobila prskavka z vánočního stromku.

Video Reportáž Antonína Šimůnka
video

Reportáž Antonína Šimůnka