Pardubice řeší spor o parkovné u jednoho z hypermarketů

Pardubice - Provozovatel parkoviště u obchodní komplexu v Pardubicích, společnost Saller Group, chce zavést parkovné. Někteří řidiči totiž u obchodu nechávají auta stát i celé dny. Nachází se totiž poblíž vlakového nádraží. Zákazníci hypermarketu pak mají s parkováním problém. Podle radnice ale společnost na zpoplatnění parkoviště nemá právo. Přestože je pozemek soukromý, má status veřejné komunikace.

Provozovatel už nainstaloval značení o vybírání parkovného, přičemž první dvě hodiny by byly zdarma, následující za padesát korun. Podle města mu k tomu ale nedal povolení odbor dopravy. „Dnes jsme majitele vyzvali, aby doložil, že svislé dopravní značení, kterým parkoviště opatřil, instaloval na základě povolení odboru dopravy pardubického magistrátu. Pokud to nedoloží, zahájíme s ním správní řízení,“ řekl náměstek primátorky Michal Koláček (Sdružení pro Pardubice).

Protože jde o veřejnou silnici, řidiči se nemusejí obávat toho, že by dostali pokutu nebo jim policie auto odtáhla. „V situaci, kdy jde o veřejnou komunikaci a značení je instalováno bez souhlasu odboru dopravy, nemáme nejmenší důvod vybírat zde pokuty či nařizovat odtahy vozidel,“ dodal ředitel městské policie Rostislav Hübl. Radnice už doporučila řidičům, aby se v případě problémů obraceli na státní i městskou policii. Celý spor o zpoplatnění parkování u nádraží teď řeší právníci.

Video Pardubický spor o parkovné
video

Pardubický spor o parkovné