Policisté, kteří zbili opilého řidiče, končí u havířovské policie

Havířov - Pět policistů z obvodního oddělení v Havířově končí u policie. Odvolací krajský soud jim potvrdil podmíněné tresty za křivé obvinění a nadržování a dvěma z nich i za zneužití pravomoci úřední osoby. Bezdůvodně zbili opilého řidiče a navíc si vymysleli, že je muž napadl.

Policisty usvědčily záznamy z kamery z policejní služebny. Zadržený řidič sice byl opilý a policistům nadával, to ale podle odvolacího soudu neznamená, že ho mohou policisté zbít. Dva z policistů muže několikrát udeřili do obličeje, kroutili mu hlavou a kopali ho kolenem do hrudníku.

Poté si policisté vymysleli, že je naopak zbil zadržený řidič. Ten se dokonce dostal před soud, jeho advokát ale objevil právě záznamy z kamer v policejní služebně, které dokázaly napadení ze strany policistů. Odvolací senát dnes proto policistům potvrdil podmíněné tresty a jelikož jde o úmyslný trestný čin, čeká policisty také propuštění z práce.

  • „Vyšetřovatelé ale na popud mladého horníka zajistili záznam z kamery. Na něm bylo vše zachycené. Policisté o kameře věděli. Mysleli si, že není funkční. Možná počítali s tím, že bude záznam brzy smazán,“ řekl státní zástupce Alois Dlouhý.

Jeden bývalý a čtyři stávající policisté nakonec u okresního soudu dostali podmíněné tresty. Proti nim se odvolali. Jejich odvolání dnes krajský soud zamítl. Hlavní obžalovaný, který tvrdil, že byl zraněn, od policie odešel sám. Další čtyři jsou stále ve službě. Vzhledem k tomu, že byli odsouzeni za úmyslný trestný čin, od policie budou muset odejít.

Video Policisté, kteří zbili opilého řidiče, končí u havířovské policie
video

Policisté, kteří zbili opilého řidiče, končí u havířovské policie