Policie zná podobu muže, který odeslal balíček s výbušninou

Beroun - Policisté díky záznamu kamerového systému znají podobu muže, který odeslal balíček s výbušninou, který včera vybuchl v areálu firmy Albixon v Osově na Berounsku. „Při této explozi byla přímo na místě usmrcena jedna osoba, druhá osoba byla vážně zraněna,“ upřesnil šéf středočeských kriminalistů Michal Mazánek.

„Výbuch způsobil nástražný výbušný systém, který byl do firmy nastražen již o den dříve formou balíčku,“ dodal Mazánek s tím, že balíček byl adresován provoznímu řediteli. Balíček vybuchl poté, co si ho vyzvedl adresát, který byl zároveň i obětí výbuchu.

Balíček byl podán v pondělí na poště v Praze 5 – Stodůlkách. Díky kamerovému systému pošty znají policisté podobu osoby, která balíček na poštu podala. Jde o muže ve věku 40 až 50 let, který je zhruba 175 centimetrů vysoký, zavalitější postavy. Muž hovořil česky, oblečen byl do kožené bundy a kožené čepice, na očích měl tmavé brýle.

Popis muže

Podoba muže, který odeslal balíček s

  • Výška 175 cm
  • Zavalitější postava s vystouplým břichem
  • Světlejší pleť
  • Tmavší strniště
  • Širší nos
  • Tmavé obočí
  • Věk 40–50 let

Policie proto zahájila trestní řízení pro spáchání zločinu obecného ohrožení, za který je možné uložit i výjimečný trest. Motiv útoku policie zatím nezná, ale pracuje s více variantami.

Firma Albixon je předním tuzemským výrobcem bazénů a zastřešení. Pobočky má po celé republice, centrálu v Praze. V Osově se bazény a zastřešení montují. Podle zástupců společnosti výbuch souvisel se soukromými aktivitami ředitele.

Video Lucie Rosí o pátrání po původci výbuchu v Osově
video

Lucie Rosí o pátrání po původci výbuchu v Osově

Lucie Rosí o pátrání po původci výbuchu v Osově

U 16.1.14

Brífink středočeské policie ke včerejšímu výbuchu v Osově u Berouna