Liberec čeká na koncert ultrapravičáků. Policie je ve střehu

Liberec – Sobotní večer se v Liberci ponese ve znamení mimořádných bezpečnostních opatření. V klubu v centru města se totiž bude konat koncert ultrapravicové kapely Sons of Bohemia a podle policie by jejich příznivci mohli dělat problémy. Při jakýchkoliv komplikacích jsou policisté připravení zasáhnout.

Sestava Sons of Bohemia sama sebe tituluje jako vlastence, na jejích koncertech ale často zaznívají skladby od extremistických hudebních formací Orlík, Vlajka a další. Ve svých autorských písních členové dále vybízejí k boji proti špíně a prachu, který pokrývá českou zem. Akce se odehraje v klubu Rock Pub.

Policisté upozorňují všechny návštěvníky události i ostatní občany, že je připraven příslušný počet policistů, který je schopen okamžitě zasáhnout v případě jakéhokoliv protiprávního jednání.

Únorový koncert Sons of Bohemia přitom rozdělil město na dva tábory. Provozovatelé dalších klubů ve městě protestují a připravují údajně symbolický bojkot těch, kteří se akce zúčastní. Své kluby proto hodlají dnes zavřít.