Výbuch plynu zdemoloval domek v Ostravě, jeden zraněný

Ostrava - V rodinném domě v ostravské městské části Martinov nad ránem vybuchl plyn. Policie v troskách našla vážně zraněného 39letého muže, kterého vyprostili hasiči a lékaři později převezli s vážnými zraněními do nemocnice. Příčinu výbuchu vyšetřovatelé zjišťují. Výbuch starší domek zcela zničil a poškodil i sousední dům, škoda je odhadována na 800 tisíc korun.

Zdroj: ČTK/Hasičský záchranný sbor MSK Autor: Lach Tomáš
Video Události
video

Události

Výbuch plynu v Ostravě: záběry po výbuchu

Výbuch byl nahlášen kolem třetí hodiny ráno. „Policisté viděli sutiny domu a rozmetané trosky v okolí. Okamžitě zahájili pátrání v místě, kde doutnaly trosky, v okolí byl cítit zápach plynu,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabiela Holčáková.

Když policisté zaslechli pod troskami sténání, okamžitě začali odklízet sutiny a zahlédli člověka. Zraněný ale byl pokrytý vrstvou trosek. Policisté s hasiči, kteří dorazili na místo, vyprostili devětatřicetiletého muže za dvacet minut. Nikoho dalšího v sutinách nenašli.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla byl zraněný muž v době příjezdu záchranářů při vědomí. „Zasahující lékařka ovšem zjistila, že jeho život je v přímém ohrožení. Utrpěl mnohočetná poranění na hlavě, hrudníku, rukou i nohou,“ popsal mluvčí zranění.

Záchranáři muže uvedli do umělého spánku a zajistili jeho dýchací cesty, poté jej připojili k umělé plicní ventilaci. Pak byl muž přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde nyní leží na jednotce intenzivní péče. „Pacienta udržujeme v umělém spánku. Je napojen i na umělou plicní ventilaci,“ uvedl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Při výbuchu utrpěl mnohačetné pohmožděniny, zlomeniny a popáleniny na zhruba 15 procentech těla.

Holčáková dodala, že policisté stále zjišťují, co se na místě stalo. Podle dostupných informací vybuchl plyn. Kriminalisté to ještě oficiálně nepotvrdili.

/*json*//*json*/