Zplodiny stály život dva lidi v Košířích

Praha - Policisté našli v sobotu po 20:00 v domě v pražských Košířích dva mrtvé, zřejmě se otrávili zplodinami při přitápění. Dům prý obývali squatteři, tedy lidé, kteří často nelegálně využívají opuštěné budovy. V domě byla vysoká koncentrace nebezpečného oxidu uhelnatého, který vzniká při hoření. „Podle prvotních informací nic nenasvědčuje tomu, že by se na smrti muže a ženy podílela další osoba,“ potvrdila mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Nejprve přijali policisté na tísňové lince zprávu o úmrtí ženy v rodinném domě v Prachnerově ulici. První byli u domu strážníci, kteří mrtvou ženu našli, a na místo pak dorazili i detektivové s lékařem. „Policisté při prohlídce domu zjistili, že se v objektu nachází ještě muž, který nejeví známky života. Přivolaní záchranáři konstatovali smrt u obou nalezených,“ potvrdila mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Příčinou smrti pravděpodobně otrava zplodinami

„Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru naměřil v objektu vysokou koncentraci oxidu uhelnatého. Konstatoval, že s největší pravděpodobností došlo k otrávení zplodinami hoření při nedokonalém spalování při přitápění propanbutanem. Podle prvotních informací nic nenasvědčuje tomu, že by se na smrti muže a ženy podílela další osoba,“ doplnila Jeřábková.

Ještě tragičtější následky měl podobný případ z konce ledna. Policisté našli v bytě v Brně-Komárově tři mrtvé muže. Podle výsledků pitvy se otrávili oxidem uhelnatým. Topili si propanbutanovým přímotopem, v nedostatečně odvětraných prostorách se pak nahromadil nebezpečný plyn.