Prchajícího řidiče na R10 zastavila až policejní střelba

Mladá Boleslav - Na mladoboleslavské silnici R10 se dnes střílelo. Středočeští policisté museli sáhnout po zbrani během pronásledování auta 33letého řidiče. Snažil se jim uprchnout zřejmě proto, že neměl v pořádku doklady. Ujel zhruba třicet kilometrů, poté ho kriminalisté zadrželi.

Řidič vozu Audi podle ní u Prahy nezastavil při kontrole a začal policistům ujíždět směrem na Mladou Boleslav. Na 27. kilometru přejel do opačného směru a vracel se zpátky. Podle mluvčí středočeské policie Štěpánky Zatloukalové jeli policisté za ním a třikrát varovně vystřelili.

„U sjezdu na Starou Boleslav zastavil a utíkal. Padly další dva varovné výstřely a byl zadržen,“ uvedla mluvčí. Vozidlo podle ní nebylo kradené, ale řidič neměl s největší pravděpodobností v pořádku doklady. Případem se policisté dále zabývají.

Podobný případ se stal loni v prosinci, kdy policisté pronásledovali na trase z Mělníka do Prahy podezřelou Škodu Octavii. V Praze-Čakovicích dvakrát vystřelili do vzduchu. Řidič však nezastavil a pokračoval směrem na Starou Boleslav, kde se pronásledovatelům ztratil.