Staňkov se dočká obchvatu i opravy stávající komunikace

Staňkov - Staňkov na Domažlicku, kterým prochází hlavní tah z Plzně na hranici s Německem, se po 30 letech zřejmě dočká obchvatu. Denně centrem města projede osm tisíc aut včetně kamionů. Některé domy už kvůli otřesům začaly praskat, místní navíc trápí hluk a vysoká prašnost. Situaci by měl odlehčit právě tříkilometrový obchvat za více než 350 milionů korun. ŘSD ho chce zprovoznit do konce příštího roku.

Hluk, prach, praskající domy, ale i problém s přecházením. „Ani šířka komunikace v průtahu Staňkova nesplňuje parametry a rovněž i chodníky, které město realizovalo v posledních letech,“ říká Václav Žáček, tajemník Městského úřadu Staňkov. V některých úsecích nedosahuje šířka chodníků ani půl metru.

Stavba začne v létě, stávající komunikace se dočká opravy

Tříkilometrový obchvat má odklonit dopravu už v sousedním Ohučově a vyústit asi kilometr za městem. Se stavbou, která zahrnuje i dvojici mostů, počítá Ředitelství silnic a dálnic už v létě. „Ještě před zahájením stavby ten průtah budeme rekonstruovat, protože ta stávající komunikace je opravdu ve velmi špatném stavu,“ uvedl Zdeněk Kuťák, ředitel ŘSD Plzeň. Z centra Staňkova ale doprava zcela nezmizí. Hlavní tah budou i nadále využívat řidiči na cestě do Klatov.