Na Plzeňsku havaroval autobus s dětmi, zranění jsou jen lehká

Plzeň – U obce Nezvěstice na Plzeňsku dnes havaroval autobus s 25 dětmi. Nehoda se obešla bez vážných zranění, osm dětí, které jsou zraněny pouze lehce, bylo převezeno do Fakultní nemocnice v Plzni. Na místě zasahoval vrtulník a pět sanitek. Autobus sjel do příkopu 500 metrů za Nezvěsticemi směrem na Spálené Poříčí. Silnice první třídy na Spálené Poříčí a Rožmitál byla několik hodin uzavřena, policisté provoz obnovili kolem 18. hodiny.

„V autobusu jelo 25 dětí. Převezli jsme osm dětí ve věku okolo deseti let s boulemi a oděrkami na vyšetření do Plzně,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková. „Všechny měly lehká poranění a po ošetření byly propuštěny domů,“ dodala mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Záchranáři poslali na místo pět sanitních vozů a vrtulník letecké záchranné služby. „Volající tvrdili, že jsou bez viditelného zranění, ale záchranáři to nemohou podcenit, proto tam vyslali všechno,“ vysvětlila mluvčí.

Děti směřovaly do Třemošné na hokej

To, že se nehoda obešla bez vážnějších zranění, potvrdil o policejní mluvčí Jan Koželuh. Podle něj se řidič autobusu vyhýbal nákladnímu vozidlu, který v protisměru odbočoval do areálu firmy. Přitom vyjel na krajnici, která se s ním utrhla a následně narazil bokem do příkopu. Dechová zkouška vyloučila alkohol u řidiče, který zraněn nebyl. Děti směřovaly z Tábora na hokej do Třemošné, dodal.