Muž, jenž v Pardubicích znásilnil třináctiletou dívku, skončil ve vazbě

Pardubice - Více než rok trvalo pardubickým policistům, než se jim podařilo dopadnout recidivistu podezřelého se série znásilnění. V jednom případě napadl teprve třináctiletou dívku. Muž se ke dvěma znásilněním a jednomu pokusu přiznal, vyšetřovatelé nevylučují, že jich má na svědomí ještě více. V případě odsouzení hrozí násilníkovi pět až dvanáct let vězení.

Čtyřiatřicetiletého muže policisté dopadli na Pardubicku, když jel časně ráno do práce. „Svým zadržením byl velice překvapen, protože se domníval, že na něj nepřijdeme,“ řekl zástupce vedoucího chrudimské policie Miloslav Kaplan. Kriminalistům ale pomohla náhoda, násilníka poznala jeho oběť, když ho shodou okolností potkala.

Muž je recidivista, soudy ho v minulosti už třikrát potrestaly za mravnostní delikty. „Ve dvou případech mu bylo nařízeno psychiatricko-sexuologické ochranné léčení, v jednom dokonce ústavní formou, které ale nedodržoval,“ upřesnil Milan Šimek z pardubické policie. 

Pachatel své oběti vyhledával na odlehlých místech. Kriminalisté mají podezření, že sexuálních napadení má na svědomí ještě víc. „Je předpoklad, že se mohou ozvat další ženy, které byly znásilněny,“ dodal Kaplan. Policisté dali podnět k vazebnímu stíhání, soud dnes ráno jejich návrhu vyhověl.