Karlovarská nemocnice po roce znovu vymění ředitele

Karlovy Vary – Karlovarský kraj bude po roce znovu hledat ředitele pro své nemocnice. Petr Svoboda, dosavadní ředitel společnosti Karlovarská krajská nemocnice (KKN), která zastřešuje zdravotnická zařízení v krajském městě i Chebu, oznámil rezignaci. Tou se ještě bude zabývat krajská rada, která v minulosti Svobodovo působení kritizovala.

Video Opoziční zastupitelé kritizují vedení Karlovarského kraje za situaci ve zdravotnictví
video

Opoziční zastupitelé kritizují vedení Karlovarského kraje za situaci ve zdravotnictví

Opoziční zastupitelé kritizují vedení Karlovarského kraje za situaci ve zdravotnictví

Krajská nemocnice je zadlužená, další ředitel rezignoval. Kritici říkají, že za vše může chybějící koncepce i časté střídání na manažerských postech.

Jak bude vedení kraje situaci ve zdravotnictví řešit?

Karlovarská krajská nemocnice v poslední době střídala ředitele nejméně jednou za rok a nic se na tom nemění ani letos. Petr Svoboda, který v čele společnosti stál od loňského dubna, podal rezignaci. „Podal rezignaci krajské radě. Na ní bude, jestli ji přijme,“ uvedl mluvčí KKN Vladislav Podracký.

Rok, během kterého stál Petr Svoboda v čele KKN, patřil v historii krajské nemocniční společnosti k velmi špatným. Úhradová vyhláška snížila platby pojišťoven oproti předchozímu roku – nemocnice v Karlových Varech přitom potřebovala peněz více na zajištění provozu nového pavilonu. Nakonec utrpěla nemocnice, která se sotva dostala z dluhů, roční ztrátu podle odhadů 100 až 120 milionů korun.

Petr Svoboda musel čelit kritice krajského vedení i odporu primářů. Ti před jeho příchodem vydali prohlášení, ve kterém pochválili práci Svobodova předchůdce Luďka Nečesaného a varovali před „neprofesionálními zásahy“ nového managementu. Svoboda měl v dubnu přeložit krajským zastupitelům návrh koncepce lůžkové zdravotnické péče v kraji. Podle ní by Karlovarský kraj měl přistoupit na provozní dotace pro KKN nebo pro ni najít silného strategického partnera a pronajmout ji. Provozním dotacím se ale zatím kraj bránil.