Tříletý chlapec se v plzeňském parku poleptal chemikáliemi

Plzeň – Čtyři děti se v pondělí v Borském parku v Plzni poleptaly chemikáliemi. Nejvážněji zraněný tříletý chlapec skončil v péči popáleninového centra v Praze. Ostatní děti ošetřili lékaři plzeňské nemocnice a propustili domů. Děti byly v parku na procházce s mateřskou školou.

Policisty na případ upozornili lékaři Fakultní nemocnice v Plzni. Vyšetřovatelé potom zjistili, že do kontaktu s chemikáliemi přišly zraněné děti právě v Borském parku. Chemikálie byly v potoce a v zemině v jeho okolí. „Kriminalisté zajistili místo činu. Na místě zasahovali také hasiči, kteří místo vyčistili a rovněž chemikálii odeslali ke zkoumání,“ informovala policejní mluvčí Hana Štefflová.

Výsledky rozborů ukázaly, že směs, kterou se děti poleptaly, obsahovala hydroxid draselný, hydroxid sodný a také stopy toluenu. „Nyní dojde k důkladnému prověření celého terénu v lokalitě. Nahlásíme událost inspekci životního prostředí, která by měla provést šetření tohoto místa. Dále budeme komunikovat s městskou i státní policií a inspekcí, aby byla důkladně prověřena celá lokalita i její okolí, případně celý park,“ uvedl starosta centrálního obvodu Jiří Strobach (ODS).

Radnice v parku nařídila zvýšené kontroly, podle starosty však není důvod k panice. Policie zatím zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání protiprávního jednání proti životu a zdraví.