Kamiony v Ropici se skoro nehnou, silnice se opravuje potřetí za osm let

Ropice (Frýdecko-Místecko) – Na silnici ve slezské Ropici celý den postávaly kamiony. Dlouhou frontu způsobila uzavírka mostu a odklonění na provizorní přemostění říčky Ropičanky s kyvadlovým provozem. Řidiči si stěžují na špatné značení, o omezení se dozvěděli na poslední chvíli, kdy již nemohli odbočit na náhradní trasu přes Hnojník.

Video Ropici přetnula šňůra kamionů, postávají před úzkým mostem
video

Ropici přetnula šňůra kamionů, postávají před úzkým mostem

Na nájezdech na most v Ropici se začala propadat vozovka a geologický průzkum zjistil, že je potřeba vyměnit celé podloží silnice. Jde o komunikaci I/11, o niž se stará Ředitelství silnic a dálnic, které tah z Žiliny do Českého Těšína odklonili na úzký provizorní most a v obci tak způsobili dopravní kolaps. U Ropice je to již třetí oprava státní silnice za posledních osm let, podle starostky je to příliš často. „Katastrofa – kamiony nám stojí přes celou obec, lidé nemohou vyjíždět ze svých rodinných domů, všude hluk, prach,“ popsala starostka Uršula Waniová (SNK) situaci ve městě.

Podle řidičů, kteří v zácpě před provizorním mostem uvázli, není největší problém v samotném omezení, ale v jeho nedostatečném vyznačení. Když se o něm dozvěděli, již nemohli nikam odbočit. „Kdyby před Ropicí dali objížďku na Hnojník, najedu na dálnici na Polsko a pryč,“ podotkl řidič, který v Ropici nedobrovolně pobyl hodinu a půl.

Oprava silnice I/11 za čtyři miliony korun bude trvat nejméně čtyři týdny. Čas na práci dali silničáři stavbařům dokonce až do konce května, doufají však, že uzavírka ve skutečnosti skončí dříve.