Koleje VUT potřetí rozzářila světelná show

Brno – Opět po roce se ve středu večer okna studentských kolejí Vysokého učení technického (VUT) pod Palackého vrchem v Brně rozzářila barvami. Tým studentů techniky z polské Vratislavi přijel zopakovat svoji světelnou show, která koleje za doprovodu hudby na víc než hodinu ozdobila světelnými nápisy a symboly.

Do každého pokoje bylo nutno nainstalovat za okno modul s žárovkami, který při samotné show řídil počítač. Ten pak za doprovodu hudby rozsvítil žárovky, které v oknech kolejí tvořily nápisy a obrazce. „Je to hodně dobré, i když občas nějaké světlo nefunguje,“ řekl jeden ze studentů. „Jen by to asi bylo lepší sledovat z větší vzdálenosti, protože některé obrazce člověk občas nepozná,“ dodal další.

Video NO COMMENT: Světelná show na kolejích
video

Světelná show na kolejích VÚT v Brně

Moduly zvládnou vyprodukovat až 16 tisíc barev

„Myšlenka přivézt show do Česka vzešla od nás, ale technicky to zajišťují studenti z polské Vratislavi. Inspirace pro animace je nevyčerpatelná, a pomáhají nám s tím každoročně i studenti, kteří se mohou zapojit do přípravy animace,“ popsala koordinátorka projektu Martina Čmielová.

Zatím se organizátorům ani jednou nestalo, aby jim někdo neumožnil vstup do pokoje. Ve středu je neodmítl ani Tomáš Cepek. „Nijak mě to neomezuje. Jenom jsem musel zhasnout, vytáhnout žaluzie a za čtyři hodiny bylo hotovo. A je to hezký zážitek,“ chválil si student. „Ohlasy jsou velmi pozitivní, i když se najde pár jedinců, kterým to narušuje klidný život. Nicméně návštěvnost mluví za vše,“ dodala Čmielová s tím, že obří světelná show loni přilákala devět tisíc diváků.

P.I.W.O. Light Show

Projekt studentů technologické univerzity z polské Wrocławi, který vznikl v roce 2007. Zkratku P.I.W.O (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) lze volně přeložit jako výkonný indexovaný oknový displej. Osmadvacetičlenný tým podobu světelné show postupně zdokonaloval a objížděl s ním města v Polsku. Zahraničním divákům svůj projekt poprvé představil v roce 2012 v Brně.


Letos, stejně jako loni, míří světelné představení i na další místa v republice – ve středu bylo na programu Brno, 22. dubna se rozzáří okna kolejí Čtyři Dvory v Českých Budějovicích a 18. dubna kolej Volha v Praze-Kunraticích. Ve všech třech městech se akce koná v rámci soutěže Kolej roku 2014.

Program

16:00-17:45 Intergalactic Banana Of The Fallen Monkey Nation 

17:45 Tusté Baletky

19:00 The Substation

20:00-20:45 Dj Rockstar a jeho party pod širým nebem

20:45-22:00 LIGHT SHOW: PARTY EDITION made by P.I.W.O. crew (Pl) & Dj Rockstar

22:30 navazuje studentská afterparty