Po nehodě na D1 stála auta od Říčan až k Mirošovicím

Modletice (Praha-východ) – Až k mirošovické křižovatce dosahovala kolona, která se vytvořila před zúžením na dálnici D1 před Prahou poblíž modleticko-říčanské křižovatky. Na počátku byla dopravní nehoda, kvůli které bylo třeba dálnici ve směru na Prahu uzavřít. Nejhorší situace ale nastala až po zprůjezdnění jednoho pruhu. Zcela odstranit následky se podařilo až po třech hodinách od nehody, nadále ale zůstává uzavřen pravý pruh, kde probíhá údržba.

Na 13. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu se sešly dvě komplikace, které po druhé hodině odpoledne zcela zastavily dopravu: uzavírka pravého pruhu a nehoda, která zablokovala zbylé dva. Kamion narazil do vozidla dálniční údržby s šipkou, které vyznačovalo začátek uzavírky pravého pruhu. „Vozidlo Iveco (dálniční údržby) bylo i se světelnou šipkou odhozeno do středových betonových svodidel, které se posunuly do levého jízdního pruhu dálnice na Brno,“ přiblížila policejní mluvčí Markéta Johnová.

Devětatřicetiletý řidič kamionu utrpěl při nehodě těžké zranění. Podle Petry Effenbergerové ze středočeské záchranné služby má muž poraněnou hlavu, obličeju a záda. Z kabiny ho museli vyprostit hasiči, lékař ho potom připojil k řízené plicní ventilaci.

Výsledkem bylo nejprve omezení provozu na dálnici v obou směrech. Na Prahu se nejezdilo vůbec, v opačném směru, kam zasahovalo poškozené svodidlo, byl uzavřen levý pruh. Po dvou hodinách se podařilo směr na Bohumín zcela zprůjezdnit, ve směru na Prahu otevřít alespoň jeden jízdní pruh. Aut ale na konec kolony před zúžením přijíždělo více, než se do jediného pruhu vešlo. Postupně se kolona rozrostla zhruba na osm kilometrů až k mirošovické křižovatce. Až po otevření dvou pruhů se začala zkracovat. Třetí pruh ve směru na Prahu zůstává uzavřený.