Kostely čelí nájezdům zlodějů, nezastaví je ani mříže či alarm

Klatovy - Policie v Plzeňském kraji řeší sérii vykradených kostelů a kapliček. Naposledy zloději udeřili v Klatovech, odkud si odnesli vzácné litinové sošky. Škodu přes dvě stě tisíc pak mají v kostele svatého Mikuláše v Kdyni na Domažlicku. Zloděje nezastavila ani železná mříž.

Video Události v regionech (Praha)
video

Události v regionech (Praha)

Od začátku roku řeší policie čtyři velké případy. Tři se staly na Klatovsku. Koncem dubna se zloději vloupali do klatovského kostela, kde sebrali několik vzácných litinových a dřevěných sošek. „Policisté případ dále šetří. Zatím není vypracován znalecký posudek o konkrétní výši škody,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zloději během dvou let řádili také v kdyňském kostele, a to minimálně čtyřikrát. Nedávno si odnesli sošky svatých, prosklené relikviáře a kříž s Kristem, přestože kostel hlídají mříže i alarm. Zloději šli na jistotu, trvalo zřejmě jen několik vteřin, než se dostali přes železné mříže. Policii se zatím ani jednoho z pachatelů nepodařilo dopadnout. Kriminalisté nevylučují ani verzi, že by mohlo jít o organizovanou skupinu.